slawomirkoper.pl

Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Dno miednicy - jaką rolę pełni?

12.01.2024, 13:07

Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub określane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśniowa, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie utrzymują także w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, właściwie każdy z nas powinien zadbać o to, aby nie były zbyt napięte. Nie da się także ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za dobre utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo poszczególnych narządów w jamie brzusznej.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w należyty sposób staramy się dokonywać możliwie najbardziej owocne fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, klientom z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. Przy tego typu przeszkodach szczególnie ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na siedząco, na leżąco jak i na stojąca. Należy wprowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy wprawę, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, choćby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia regularne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to szczególnie ważne podczas ciąży.}

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij