slawomirkoper.pl

Zadbaj o swoje Dno miednicy

Zadbaj o swoje Dno miednicy

13.01.2024, 10:19

Powinno się zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te podtrzymują też w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Dlatego też każdy bez wyjątku powinien w racjonalny sposób zadbać o to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale również nie były aż nazbyt napięte. Nie da się też ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy odpowiedzialne są za odpowiednie utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo innych poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w kwalifikowany sposób bardzo staramy się dokonywać możliwie najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. Przy tego typu nieprzyjemnościach szczególnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku każdy z nas powinien zwrócić szczególną uwagę na poszczególne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Powinno się wykonywać serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy dojdziemy do kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej sytuacji, chociażby wracając do domu autobusem bądź też siedząc przed telewizorem. Dobrze wykonywane ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij